![thermi-sporoi](http://www.kolivas.de/wp-content/uploads/2011/03/thermi-sporoi-300x225.jpg) |
ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ
Ο Σύλλογος μας στα πλαίσια δράσεων και εκδηλώσεων που αναλαμβάνει, διοργανώνει εκδήλωση για την διάδοση των ντόπιων σπόρων το Σάββατο 12 Μαρτίου και ώρα 10.00-13.00 στον πεζόδρομο της Άρτας.
Στα πλαίσια αυτά καλεί τους καλλιεργητές της περιοχής μας που έχουν ντόπιους σπόρους και ενδιαφέρονται να τους ανταλλάξουν με άλλες ποικιλίες να παρευρεθούν στην παραπάνω εκδήλωση, βοηθώντας με αυτό το τρόπο την διάδοση των ντόπιων ποικιλιών.
|
Περισσότερες πληροφορίες στα κινητά: 6972131798 – 6979693858 και στο email: amvrakikos@gmail.com