Στον τελικό του κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ο Τηλυκράτης | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Πα, Μαρ 4th, 2011

Στον τελικό του κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ο Τηλυκράτης

Ο Τηλυκράτης Λευκάδας επικράτησε με 2-1 στην παράταση (1-1 ο κανονικός αγώνας) του ΠΑΣ Πρέβεζας και εξασφάλισε την πρόκρισή του για τον τελικό του Κυπέλλου Πρέβεζας-Λευκάδας.

Εκεί, θα συναντήσει την Α.Ε. Πρέβεζας, σε ένα ματς που θα γίνει στο Καναλάκι στις 16 Μαρτίου.

Το παιχνίδι έγινε κάτω από άσχημες καιρικές συνθήκες και συνεχή βροχή. Η Πρέβεζα άνοιξε το σκορ στο 24′ με κεφαλιά του Μηλιώνη, ενώ στο 51′ ο Τηλυκράτης ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι του Μαργιόλη.

Ωστόσο, υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες των παικτών της Πρέβεζας, ότι η ανατροπή του Κατσίκη είχε γίνει έξω από την περιοχή. Διαμαρτυρίες υπήρξαν και στο 58′, όπου η Πρέβεζα ζήτησε πέναλτι για χέρι του Μαργιόλη.

Η πρόκριση για την ομάδα της Λευκάδας ήρθε στο 107′ της παράτασης με σουτ του Καλογερή, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-1 και έστειλε την ομάδα του για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στον τελικό του Κυπέλλου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νίκος Ρούσσος και βοηθοί του οι Κωνσταντίνου, Γκαρτζονίκας.

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ: Πανούσης, Χόϊκας (112′ Μπούκουρας), Μάρκος, Αντωνόπουλος, Δήμας Θ. (93′ Νάτσης), Δήμας Δ., Νίκου (55′ Λιάσκος Ρ.), Ναστούλης, Καντίου, Μηλιώνης, Μπρούβας.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Σκιαδάς, Παπανίκου (60′ Καρακατσάνης), Κατσιμπίρης, Μαργιόλης, Τέλλος, Χριστοδούλου (46′ Αχείμαστος), Πουταχίδης, Κοκόλης (87′ Σιαπέρας), Κατσίκης, Θεράπος, Καλογερής.