13ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης και Διηγήματος
Η Πανελλήνια Ένωση Λογοτεχνών (Π.Ε.Λ.) προκηρύσσει τον 13ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης και Διηγήματος για το 2011. Ο διαγωνισμός απευθύνεται στους μαθητές της Γ” τάξης Γυμνασίου και όλων των τάξεων των Γενικών Λυκείων, Επαγγελματικών Λυκείων και Επαγγελματικών Σχολών της χώρας.
Ο διαγωνισμός περιλαμβάνει δύο είδη του λόγου: Ποίημα και Διήγημα, με ελεύθερο θέμα. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι μαθητές με ένα ποίημα ή ένα διήγημα ή και τα δύο. Η συμμετοχή είναι προαιρετική.
Τα κείμενα πρέπει να αποσταλούν σε φακέλους από τους Διευθυντές των σχολείων ή απευθείας από τους μαθητές έως την 20η Μαρτίου 2011, στη διεύθυνση: Πανελλήνια Ένωση Λογοτεχνών, οδός Γερανίου 41 (2ος όροφος), Τ.Κ. 104 31 Αθήνα (τηλέφωνο: 210- 3302550).
Ξέρουμε κάτι για τα αποτελέσματα;
Ναί, και εγώ έχω αυτή την απορεία.. Πολύ ησυχία ή μάλλον αδιαφορία..?
Φοβάμαι για το δευτερο..
Γεια σας , παιδιά! ATTENTION: έχω νέα!!! λοιπόν:
«Στις 5 Ιουνίου η τελετή απονομής των βραβείων στους διακριθέντες μαθητές
Η Πανελλήνια Ένωση Λογοτεχνών( Π.Ε.Λ.)
γνωστοποιεί ότι η τελετή απονομής των βραβείων στους διακριθέντες μαθητές στον 13ον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό της, ο οποίος αφιερώνεται στη μνήμη του μεγάλου παιδαγωγού, συγγραφέα και εκδότη ΧΑΡΗ ΠΑΤΣΗ, θα λάβει χώραν την Κυριακή 5 Ιουνίου 2011 στην αίθουσα Τρίτση του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Αθηναίων(Ακαδημίας 50) και ώρα 10 π.μ.
Από την Π.Ε.Λ. θα ειδοποιηθούν τηλεφωνικά μόνον οι βραβευθέντες μαθητές ή τα σχολεία τους, σύμφωνα με τον σχετικό όρο της προκήρυξης του διαγωνισμού.»
Α, ακόμ, εχω να προσθέσω πως τα αποτελεσματα των ποιηματων εχουν βγει, ενώ τα διηγηματα είναι υπο επεξεργασια! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ! ;)
@ Ευγενία
Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες.
παρακαλω! Για οτιδηποτε νεοτερο, Ι’ll be back! [σαν απειλη ακουγεται αυτο! :p ]