Περιοδεία του βουλευτή του ΚΚΕ Νίκου Μωραΐτη στα Νοσοκομεία Λευκάδας και Πρέβεζας
Κλιμάκιο της Κομματικής Οργάνωσης Λευκάδας του ΚΚΕ και αντίστοιχα της Κομματικής Οργάνωσης Πρέβεζας του ΚΚΕ με επικεφαλής τον Νίκο Μωραΐτη, βουλευτή Αιτωλοακαρνανίας του Κόμματος, θα περιοδεύσει αύριο Πέμπτη 24 Μάρτη 2011 στα Νοσοκομεία Λευκάδας και Πρέβεζας.
Σκοπός της περιοδείας είναι μέσα από τις επαφές με τους εργαζόμενους αλλά και τις διοικήσεις των νοσοκομείων να αναδειχτούν τα προβλήματα των εργαζομένων στον χώρο, τα προβλήματα που σχετίζονται με την εύρυθμη λειτουργία των νοσοκομείων, καθώς και γενικότερα ζητήματα που αφορούν στην υγεία των κατοίκων της περιοχής.
Το πρόγραμμα της περιοδείας έχει ως εξής:
08.00 – 09.30 | Νοσοκομείο Λευκάδας |
10.00 – 12.00 | Νοσοκομείο Πρέβεζας |