Γυμνάσιο Αρρένων Λευκάδος – Τάξη ΣΤ' Κλασσικό – Σχολικό έτος 1976
Αναμνηστική φωτογραφία της ΣΤ” τάξης του εξαταξίου τότε Γυμνασίου Αρρένων Λευκάδας. Είναι το Κλασσικό τμήμα. Τη φωτογραφία την έχει τραβήξει μάλλον ο Νίτσης στην είσοδο τότε του Γυμνασίου που βρισκόταν απέναντι από το γήπεδο. Παρεμπιπτόντως ο άνθρωπος αυτός, τον είδα πρόσφατα να κάνει ακόμη το φωτογράφο στη Λευκάδα, δεν λέει να γεράσει. Στο πίσω μέρος της φωτογραφίας έχω σημειώσει: 28 Μαΐου 1976. Χρόνια που έχουν περάσει! Η αφεντιά μου είμαι στη δεύτερη σειρά, ο πέμπτος από δεξιά, όπως βλέπουμε τη φωτογραφία. Κάποιους από τους συμμαθητές μου τους έβλεπα κατά διαστήματα όποτε βρισκόμουν στη Λευκάδα. Τους περισσότερους έχω από τότε να τους δω.
Δεύτερη σειρά, τρίτος από αριστερά είναι ο Κώστας Ξηρομερίτης που δουλεύει στην πλωτή γέφυρα