Ανακοίνωση της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Λευκάδας με αφορμή τα πρόσφατα γεγονότα
Η Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Λευκάδας εξέδωσε την παρακάτω ανακοίνωση με αφορμή τα πρόσφατα γεγονότα παραβατικότητας «μέσα από τους κόλπους της»:
«Η Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Λευκάδας πάντα καταδίκαζε και καταδικάζει την όποια μορφή ανομίας, παρανομίας και εγκληματικής δραστηριότητας από όπου και όποιον και αν προέρχεται.
Είμαστε εφαρμοστές του νόμου και αυτό φαίνεται καθημερινά ακόμη και αν οι παραβάτες, μερικές φορές, είναι μέσα από τους κόλπους μας. Είμαστε δίπλα στον πολίτη και αυτό φαίνεται καθημερινά με το έργο μας».
11-08-2011