Την Πρέβεζα θα επισκεφτεί τη Δευτέρα -15 Αυγούστου- ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κάρολος Παπούλιας
Την Πρέβεζα θα επισκεφθεί τη Δευτέρα -15 Αυγούστου- ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Κάρολος Παπούλιας, για τον εορτασμό της Κοιμήσεως της Θεοτόκου. Ο κ. Παπούλιας θα φτάσει στην Πρέβεζα το πρωί της ίδιας μέρας, θα παρακολουθήσει τη θεία λειτουργία στην Παναγία των Ξένων και αμέσως μετά θα αναχωρήσει.
Όπως ενημέρωσε η Προεδρία της Δημοκρατίας τόσο τον Δήμο της πόλης, όσο και την Μητρόπολη, επιθυμία του Προέδρου είναι να μη παρατεθεί προς τιμήν του γεύμα αλλά ούτε και να πραγματοποιηθεί κάποια ιδιαίτερη υποδοχή.
Φώτο: preveza-arxitektoniki.blogspot.com