Από την παρουσίαση του προγράμματος Εθνικό Αποθεματικό Απροβλέπτων
Το Επιμελητήριο Λευκάδας κάνει γνωστό στα μέλη του ότι το Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2012 στις 18.00 σε συνεργασία με την Διαχειριστική Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων και τον ΕΦΕΠΑΕ διοργάνωσε στο ξενοδοχείο ΙΟΝΙΟΝ ΣΤΑΡ την παρουσίαση του προγράμματος «Εθνικό Αποθεματικό Απροβλέπτων», που αφορά την επιχορήγηση επιχειρήσεων για την κάλυψη λειτουργικών εξόδων καθώς και νέων θέσεων εργασίας.
Η παρουσίαση έγινε από την κυρία Αθανασία Τσακαλογιάννη, υπεύθυνη του προγράμματος καθώς και τον κύριο Παύλο Καρούσο, οι οποίοι ανέλυσαν στους παρευρισκόμενους το πρόγραμμα, τις προϋποθέσεις της ένταξης των επιχειρήσεων σε αυτό και στη συνέχεια απάντησαν στις διευκρινιστικές ερωτήσεις, που τους υποβλήθηκαν.
Στο σημείο αυτό θα θέλαμε να υπογραμμίσουμε ότι η παραπάνω εκδήλωση έλαβε χώρα στα πλαίσια της προσπάθειας που καταβάλλει η νέα διοίκηση του Επιμελητηρίου για την παροχή μιας ολοκληρωμένης πληροφόρησης στα μέλη του για κάθε θέμα που τους αφορά σύμφωνα και με τις προγραμματικές της δηλώσεις.
Μάλιστα ο Πρόεδρος στο σύντομο χαιρετισμό που απηύθυνε μεταξύ άλλων δεσμεύτηκε για μια ακόμη φορά ότι θα πράξει οτιδήποτε απαιτείται προς αυτή τη κατεύθυνση και πρόσθεσε ότι πολύ σύντομα τα μέλη του φορέα θα κληθούν να συμπληρώσουν ένα ερωτηματολόγιο, στο οποίο θα αναφέρουν τις προτάσεις τους και τις παρατηρήσεις τους προς τη Διοίκηση του Επιμελητηρίου, ούτως ώστε να αξιολογηθούν και να προωθηθούν ανάλογα. Διευκρίνισε μάλιστα ότι το σκεπτικό της παραπάνω πρωτοβουλίας συνίσταται στην πεποίθηση ότι η επικοινωνία επιβάλλεται να είναι αμφίδρομη, για να επιτευχθούν τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα.
(Από Δελτίο Τύπου του Επιμελητηρίου Λευκάδας)