Επιμνημόσυνη Δέηση Πεσόντων Όρους Όθρυς στην 112ΠΜ
Την Κυριακή, 5 Φεβρουαρίου 2012, παρουσία του Αρχηγού του Γενικού Επιτελείου Αεροπορίας, Αντιπτέραρχου (Ι) Αντώνιου Τσαντηράκη, πραγματοποιήθηκε στην 112 Πτέρυγα Μάχης/Αεροδρόμιο Ελευσίνας, επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στο μνημείο πεσόντων αεροπόρων της Μονάδας, για τους εξήντα τρεις (63) πεσόντες του αεροπορικού δυστυχήματος αεροσκάφους C-130 της Πολεμικής Αεροπορίας, στο όρος Όθρυς της Θεσσαλίας το 1991.
Να θυμίσουμε ότι μεταξύ των πεσόντων ήταν και ο συχωριανός μας -με καταγωγή από τα Κολυβάτα Λευκάδας- Αρχισμηνίας (ΥΑΔ) της 112 Π.Μ. Μ.Α.Φ Κολυβάς Χαράλαμπος του Αναστασίου.