ΑΝΑΣΑ: Δεν συμμετέχουμε σε φιέστες και μονολόγους
ΟΧΙ, ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ κ. ΣΠΥΡΟΥ
Η παράταξη μας δηλώνει ότι δεν θα παραστεί στις εκδηλώσεις «απολογισμού» που πραγματοποιεί αύριο Σάββατο 18/02/2012 ο Περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων κ. Σπύρου.
Πρώτον γιατί, σύμφωνα με τον πρόεδρο του Π.Σ., δεν θα υπάρξει τοποθέτηση των Περιφερειακών Συμβούλων επί του απολογισμού του Περιφερειάρχη.
Δεύτερον γιατί μέσω κοινοτικών κονδυλίων μετατρέπει την όλη εκδήλωση σε «φιέστα πανάκριβη» ενώ θα έπρεπε να είναι μία εκδήλωση προβληματισμού, διαλόγου και συμμετοχής.
Είναι φανερό ότι ο Περιφερειάρχης επιχειρεί να κρύψει την γύμνια και την ανυπαρξία της ετήσιας δράσης του με επιδοτούμενες ακριβοπληρωμένες φιέστες και εμποδίζοντας τον αντίλογο.
Η ΑΝ.Α.Σ.Α. δεν θα τις νομιμοποιήσει με την παρουσία της.
17/02/2012 | Θεόδωρος Γαλιατσάτος Περιφερειακός σύμβουλος Επικεφαλής της ΑΝ.Α.Σ.Α |