Μπλόκο για τη Δωδώνη στην Φιλιππιάδα και Εγνατία (Βίντεο)
Με κεντρικό σύνθημα όχι στο ξεπούλημα της ΔΩΔΩΝΗΣ, να παραμείνει να λειτουργεί όπως σήμερα μέσα από κρατική ΑΤΕ, οι Ομοσπονδίες Αγροτικών Συλλόγων Άρτας και Πρέβεζας, τα Εργατικά Κέντρα Άρτας και Λευκάδας, η ΕΑΣ Λευκάδας (ΤΑΟΛ) το ΠΑΜΕ, η ΠΑΣΥ, η ΠΑΣΕΒΕ, το ΜΑΣ και η ΟΓΕ πραγματοποίησαν χθες το μεσημέρι, Παρασκευή 9 Μαρτίου στις 11.30π.μ., συλλαλητήριο στον κόμβο του στρατοπέδου Φιλιππιάδας.
Την ίδια μέρα και ώρα πραγματοποιήθηκε στην Εγνατία και δεύτερο συλλαλητήριο με τη συμμετοχή εργατών, αγροτών, αυτοαπασχολούμενων, νεολαίων και γυναικών από τα Γιάννενα και την Ηγουμενίτσα.
Βίντεο: Σωτήρης Γάκης