Ανθισμένες κουτσουπιές… και διάφορα άλλα
Μια μούρλια είναι οι κουτσουπιές και φέτος με τα έντονα μωβ άνθη τους. Στα χαμηλά έχει ήδη αρχίσει η ανθοφορία τους, πιο ψηλά μόλις τώρα αρχίζουν να «σκάνε» τα άνθη τους.
Μαζί με κάποια άλλα που φωτογραφίσαμε χθες: το λευκό δίπλα σε ένα έλος, δεν φαίνεται για αγριολούλουδο απλά θα έφυγε από κάπου σπόρος, το άλλο είναι αγριολούλουδο, αγνοούμε όμως το όνομά του… όσο για το σκαρί το φωτογραφήσαμε -καθ” υπόδειξη και από απόσταση- είναι μάλλον (;) το παρθενικό του ταξίδι.
[Gallery not found]