Παρουσίαση του βιβλίου του Λευκαδίτη δημοσιογράφου-συγγραφέα Ηλία Π. Γεωργάκη «Η δική μου Λευκάδα»
Το βιβλίο «Η δική μου Λευκάδα» του Λευκαδίτη δημοσιογράφου-συγγραφέα Ηλία Π. Γεωργάκη που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις FagottoBooks θα παρουσιαστεί την Κυριακή 9 Αυγούστου 2020 στις 8.30 μ.μ. στο Κηποθέατρο «Άγγελος Σικελιανός» στην πόλη της Λευκάδας.
Ένα βιβλίο-σταθμός για το νησί μας: Οδοιπορικό Λευκάδας, φάρσες μπρανέλων, παρατσούκλια, τοπικό γλωσσικό ιδίωμα, αφιερώματα, ποιήματα κ.ά.
Παρουσιάζουν οι: Πάνος Σόμπολος, δημοσιογράφος-συγγραφέας (πρ. πρόεδρος ΕΣΗΕΑ), Ιουστίνη Φραγκούλη-Αργύρη (δημοσιογράφος-συγγραφέας), Άννα Κανδύλη, δημοσιογράφος, Ηλίας Λογοθέτης (ηθοποιός), Μαρία Ζαχαρή (ηθοποιός), Δημήτρης Ζακυνθινός (ηθοποιός).
Θα τραγουδήσει η «Αγιομαυρίτικη Παρέα».
Θάναι δυνατό βιβλίο , να αγοραστεί για να διακτινισθεί και μα ενισχυθελι η πνευματική προσπάθεια του συγγραφέα. Οου για τούτο ώς κοινωνική διεργασία εκδόθηκε.
Ας μην καταναλώσει κάποιος μερικά 3 -5 σουβλάκια γύρο πίτα ( 3 ευρώ το ένα) σε διάρμεια ενός χρόνκυ και να αγοράσει το βιβλίο να το μελετήσει. Μπορεί να αποτλέσει αυο και μια κάποια αρχή για μια παραπέρα επένδυση πνευμαυικότητας στην σημερινή πιεστική υλικότητα.