Επιστολή διαμαρτυρίας φορέων για το (ενδεχόμενο) κλείσιμο του δρόμου Άγιος Νικόλαος-Λευκάδα
Να μην διακοπεί η κυκλοφορία της Εθνικής οδού (στο τμήμα Άγιος Νικόλαος-Λευκάδα) και να εξεταστούν εναλλακτικοί τρόποι εκτέλεσης του έργου, όπως περιγράφονται στη μελέτη του έργου, απαιτούν με κοινή επιστολή τους οι κάτωθι φορείς: Επιμελητήριο Λευκάδας (Πρόεδρος Σωτήρης Σκιαδαρέσης), Ομοσπονδία Συλλόγων Ενοικιαζόμενων Δωματίων και Διαμερισμάτων Λευκάδας (Πρόεδρος Γαζής Διονύσιος), ΚΤΕΛ Λευκάδας (Πρόεδρος Μάξιμος Κατωπόδης), Σωματείο Ταξί Λευκάδας (Πρόεδρος Νικόλαος Κάτσενος), ΝΕ ΤΕΕ Λευκάδας (Πρόεδρος Πανταζής Κηρολίβανος), Σωματείο Ιδιοκτητών Φορτηγών Δημοσίας Χρήσης «Η Φανερωμένη» (Πρόεδρος Γεώργιος Κοντοπρίας).
Αναλυτικά η επιστολή: