Επιστολή δικηγόρου Παναγιώτη Ξεν. Γληγόρη για παράταση στην κατά παρέκκλιση δόμηση σε εκτός σχεδίου οικοπέδα
Με επιστολή του προς τους Βουλευτή, Αντιπεριφερειάρχη και Δήμαρχο Λευκάδας, ο δικηγόρος κ. Παναγιώτης Ξεν. Γληγόρη ζητά να ενεργήσουν, ώστε να δοθεί παράταση έως το τέλος του 2025 στην κατά παρέκκλιση δόμηση σε εκτός σχεδίου οικόπεδα που είναι μικρότερα των τεσσάρων στρεμμάτων, για τα οποία έχουν καθοριστεί μεταβατικές διατάξεις με την κατάργηση της δυνατότητας οικοδόμησης μετά τις 9 Δεκεμβρίου 2022.
Αναλυτικά η επιστολή: