Ψάχνουν για την απόφαση με την ημερομηνία για τη μονοδρόμηση του κεντρικού δρόμου του Αγίου Πέτρου!
Κάθε καλοκαίρι μονοδρομείται ο κεντρικός δρόμος στο χωριό Άγιος Πέτρος με σκοπό την αποφόρτιση της κίνησης των αυτοκινήτων. Φέτος, γίναμε αποδέκτες παραπόνων από οδηγό λεωφορείου του ΚΤΕΛ ότι αυτό δεν έχει γίνει ακόμη με αποτέλεσμα να δυσχεραίνεται η κίνηση των οχημάτων.
Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε με τον πρόεδρο της Κοινότητας Αγίου Πέτρου, κ. Ζώη Κατηφόρη, μας είπε ότι στο Δήμο Λευκάδας ψάχνουν ακόμη (αν είναι δυνατόν!!) αν η απόφαση για την μονοδρόμηση ισχύει από τις 31 Μαΐου ή από τις 30 Ιουνίου, όπου σε κάθε περίπτωση θα τεθεί σε ισχύ η μονοδρόμηση.