Δεν πρόκειται για πολιτική μεταγραφή!
Όχι. Δεν πρόκειται περί πολιτικής μεταγραφής όπως πολλές φορές βλέπουμε να συμβαίνει.
Απλά, ο κ. Αντώνης Σίδερης, υποψήφιος βουλευτής με το ΠΑΣΟΚ-Κίνημα Αλλαγής στη Λευκάδα, έκανε μία στάση συναδελφικής αβροφροσύνης στο περίπτερο της Νέας Δημοκρατίας που λειτουργεί στον κεντρικό πεζόδρομο της πόλης της Λευκάδας, λίγο πιο κάτω από τον Άγιο Μηνά.
Ή όπως αλλιώς σχολιάζει η κ. Γεωργία Αυγερινού, υποψήφια βουλευτής της ΝΔ, που έτυχε τη στιγμή εκείνη να βρίσκεται στο περίπτερο, μαζί με τον συνυποψήφιό της κ. Βασίλη Παπαχρήστο, «ηθική και η πολιτική δεν είναι ασύμβατες μεταξύ τους».
Μπερδεμένος συμβολισμός, ισχύει η φιλική ηθική προσέγγιση, ισχύει η αβροφροσύνη και μεγαθυμία στην πολιτική διακριτότητα κσι αντιπαλότητα, ισχύει ο πυρήνας του κέντρου πέριξ του οποίου κινείται το σύγχρονο πολιτικό ιδεολλογημα, ισχύουν όλα.
Όλα τα παραπάνω όμως ειναι υπερμπερδεμένα, χειρότερα αο τον Γόρδιο δεσμό της ιστορίας, και ειναι δεσμός με υπερ δυνατά συρματόσχοινα, που τότε ο Μέγας Αλέξανδρος δεν είχε ισχυρό κόφτη συρματόσχοινου να τα κόψει.
Είναι συρματόσχοινα σαν αυτά πουωστα νεγάλα ναυπηγεία Ελευσίνος γερανός KRUPP , σηκώνουν τα λαμαρινοελάσματα 200 τόννων και πάνω.
Η KRUPP -τώρα TYSSENKRUPP-φκιάχνει δυνατά για δέσιμο συρματόσκοινα που είναι strong και δεν σπάνε ούτε κόβονται με κόφτες ή σιδηπριόνια.
Έδεσε το θέμα, έσφιξε ο δεσμός, έγινε το μάγμα -χαρμάνι, coctail μίγμα Μοχίτο μέντα και ysky Blue old. Drink ..»Ντρίγκι ντρίγκι ντρίγκι μάννα μου» Ντέμις Ρούσος , Πασχάλης ( όταν πηγαίνανε μαζί σχολείο), Ρόμπερτς Ουίλιαμς, Θα σε ξανάβρω στους μπαχτσέδες ( Ανδριόπουλος), όλα καλά όλα καλά ( Σάκη Ρουβά).
Την 26-27 /6/2023 θα ξημερώσουμε με συναινετική συνεργατική κυβέρνηση Νέα Δημοκρατία -Πασόκ Κινάλ.
Και αυτό γιατί ασφαλώς ο ισχυρός Μητσοτάκης δεν θα αρνηθεί και θα θέλει την ευρύτερω συναίνεση και συνέργεια για την δημοκρατικότερη διαχείρηση της δύσκολης και συνθετης καθημερινότητς της χώρας, που επιθυμεί και το πασόκ. Με συνεργατική πλειοψηφία στην βουλή, πάνω από 180 βουλευτές, για την νομοθέτγση των αναγκαλθων δημοκρατικών πλέον για την πρόοδο της χώρας νομοθετημάτων, και την υλοποιησή τους τα χρόνια 2023-2027 ή και άμεσα νωρίτερα ώς το 2025 για να μήν χάνεται χρόνος.
Μας τα ΄παν κι άλλοι τα κάλαντα! Και γ#€&@ τη σημειολογία! Και εις ανώτερα…αξιώματα!
Δυνατές καταστάσεις, Ουμπέρτο Έκο, σημειωτική και ποιητική της εικαστικότητας.
Θεοδόσης Μαυροειδής Μουστοξύδης ( Σκορπιού); Τι είναι η φωτογραφία??
Ευρύτατη κεντροδεξιόαριστερά , τα νέα σχήματα . Σαν τα σχήματα στο Οn the Rocks Βάρκιζα, με τον λαικό ή πόπ αοιδό στο πάλκο- σκηνή και 2,5 χιλιάδες άτομα πίστα.
Καλημέρα Ήλιε, θα σε ξανάβρω στους μπαξέδες, σήμερα η ζωή μου σήμερα , να κρατάμε επαφή , πάρτα όλα πάρτα όλα μην αφήσεις τίποτα, άλλοθι δεν έχεις άλλοθι, .. όλα τούτα ( το έλεγε ο Τάκας σε χωριό της Λευκάδος).