Παρουσιάστηκε με επιτυχία η νέα ποιητική συλλογή με τίτλο «Η αλαφροΐσκιωτη καρέκλα» της Βιβής Κοψιδά – Βρεττού
Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία την Τρίτη 1 Αυγούστου στη Λευκάδα η παρουσίαση της νέας ποιητικής συλλογής «Η αλαφροΐσκιωτη καρέκλα» της Βιβής Κοψιδά – Βρεττού.
Την ποιήτρια προλόγισε η κ. Ευφροσύνη Φίλιππα, Έφορος Εικαστικών του Πνευματικού Κέντρου Λευκάδας. Για το βιβλίο μίλησαν ο Κοσμάς Κοψάρης, Διδάκτωρ Φιλολογίας, Κριτικός λογοτεχνίας, η Έλενα Νίκα, Αρχιτέκτων, και η Μιράντα Κουνιάκη-Κορδελλίδου, Φιλόλογος και η ποιήτρια.
Ποιήματα από τη συλλογή διάβασαν ο Δημήτρης Βερύκιος, Ηθοποιός, Σκηνοθέτης και η Μαίρη Αλεξιάδου, Καλλιτέχνις.
Την εκδήλωση παρουσίασε ο Δημήτρης Βερύκιος. Συντόνισε η Ιουστίνη Φραγκούλη – Αργύρη, Συγγραφέας, Δημοσιογράφος.