Δήμαρχος Λευκάδας εκλέγεται από την πρώτη Κυριακή ο κ. Ξενοφών Βεργίνης
Σύμφωνα με τα αποτελέσματα του ΥΠ.ΕΣ., με ενσωματωμένα τα 60 από τα 76 εκλογικά τμήματα (ποσοστό ενσωμάτωσης 78.95%) Δήμαρχος Λευκάδας εκλέγεται από την πρώτη Κυριακή ο Ξενοφών Βεργίνης, επικεφαλής του συνδυασμού «Λευκάδα μπορείς», που συγκεντρώνει ποσοστό 48,7% (5.022 ψήφοι – έδρες 17).
Δεύτερος κατατάσσεται ο νυν Δήμαρχος, κ. Χαράλαμπος Καλός, επικεφαλής του συνδυασμού «Σύγχρονη Λευκάδα», που συγκεντρώνει 27.63 % των ψήφων (2.849 ψήφοι – 7 έδρες), τρίτος ο κ. Κωνσταντίνος Δρακονταειδής, επικεφαλής του συνδυασμού «Όλοι για τη Λευκάδα», με ποσοστό 14,38% (1.483 ψήφοι – 3 έδρες) και τέταρτος ο Βαγγέλης Βερροιώτης, επικεφαλής της «Λαϊκής Συσπείρωσης», με ποσοστό 9,30% (959 ψήφοι – 2 έδρες).