Γάμο και βάφτιση μαζί είχαμε το περασμένο Σάββατο στο χωριό μας
Γάμο και βάφτιση μαζί είχαμε το περασμένο Σάββατο στο χωριό μας, τη Νικιάνα Λευκάδας.
Συγκεκριμένα, ο Σπύρος Μανωλίτσης (Μούσας) παντρεύτηκε την εκλεκτή της καρδιάς του Δήμητρα Κοτσίνη. Το μυστήριο τελέστηκε στο εκκλησάκι της Αγίας Μαύρας πού βρίσκεται μέσα στο Κάστρο Λευκάδας παρουσία πολλών προσκεκλημένων, συγγενών και φίλων των νεονύμφων. Τα στέφανα άλλαξαν ο Χαράλαμπος Κώστας και η Μάγδα Κοτσίνη.
Αξιοσημείωτο ήταν ότι ο γαμπρός, ο οποίος διατηρεί μεταφορική εταιρεία, έφτασε στην εκκλησία με το φορτηγό του συνοδευόμενος και από άλλους συναδέλφους του οδηγούς.
Μαζί με τον γάμο έγινε και η βάφτιση του παιδιού που έχει αποκτήσει το ζευγάρι και πήρε το όνομα Σταύρος. Ανάδοχος ήταν ο Πάνος Κονιδάρης. Ακολούθησε γλέντι στο Sozos Inn Hotel στη Βόνιτσα.
Τις καλύτερες ευχές μας στους νεόνυμφους και ό,τι επιθυμούν στην κοινή πλέον ζωή τους.