Σε πορεία ολοκλήρωσης η επέκταση του νεκροταφείου Νικιάνας
Σε πορεία ολοκλήρωσης βρίσκεται η επέκταση του νεκροταφείου της Νικιάνας που έγινε σε αγροτεμάχιο 700 τ.μ. που γειτνιάζει άμεσα με το υπάρχον νεκροταφείου, δωρεά του Οδυσσέα Μανωλίτση (Παπάτσα) στο Δήμο Λευκάδας.
Ανοίχθηκε σκάλα που ενώνει το νέο νεκροταφείο με το παλιό ενώ για την διευκόλυνση της πρόσβασης στα δύο επίπεδα που εκτείνεται η επέκταση του νεκροταφείου έχουν κατασκευαστεί σκαλοπάτια. Στη δυτική πλευρά του πρώτου επιπέδου έχει αφεθεί ένα άνοιγμα στην αργολιθοδομή περιμετρικά του κοιμητηρίου που ίσως και να προβλέπεται για την κατασκευή εισόδου.