Έγινε ο Χριστουγεννιάτικος χορός του «Απόλλωνα Καρυάς»
Την σκυτάλη των Χριστουγεννιάτικων χορών πήρε ανήμερα των Χριστουγέννων ο Μουσικοφιλολογικός Όμιλος Καρυάς ο «Απόλλων», το ιστορικότερο σωματείο (ιδρύθηκε το 1956) της ορεινής Λευκάδας.
Τους καλεσμένους καλωσόρισε ο πρόεδρος του ομίλου Κωνσταντίνος Κατωπόδης, ενώ σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε ο πρόεδρος την Κοινότητας Καρυάς Σπύρος Κατωπόδης, ο οποίος απέδωσε τα εύσημα στον σύλλογο για τις πετυχημένες καλοκαιρινές εκδηλώσεις.
Τη μουσική βραδιά πλαισίωσαν οι μουσικοί: Νίκος Σκούμας (κλαρίνο), Κώστας Παρούσης (μπουζούκι), Λάκης Σταύρακας (δημοτικό τραγούδι), Ελένη Φέτση (λαϊκό τραγούδι), Διονύσης Σάντας (αρμόνιο), Βαγγέλης Κοψιδάς (ντραμς) και Νίκος Μπισδάκης (μπάσο).
*********************************************************************
*********************************************************************
*********************************************************************