Την Κυριακή 7 Γενάρη η πρώτη ειδική συνεδρίαση του νέου Περιφερειακού Συμβουλίου Ιονίων Νήσων
Την Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2024 και ώρα 11:00 π.μ. στην Αίθουσα Συνεδριάσεων της Περιφερειακής Ενότητας Κέρκυρας (πρώην Νομαρχία, Σπύρου Σαμαρά 13) θα πραγματοποιηθεί η ειδική συνεδρίαση του Περιφερειακού Συμβουλίου με προεδρεύοντα τον κ. Χρήστο Άνθη και τα εξής θέματα ημερήσιας διάταξης:
ΘΕΜΑ 1ο: Εκλογή των μελών του Προεδρείου του Περιφερειακού Συμβουλίου Ιονίων Νήσων.
ΘΕΜΑ 2ο: Εκλογή των μελών της Περιφερειακής Επιτροπής της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων.