Σπ. Κονιδάρης αργυρό, Χριστίνα Κατωπόδη χάλκινο, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 (VIDEO) | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Δε, Ιουν 17th, 2024

konidaris_katopodiΦωτό αρχείου

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο αθλητής του Γυμναστικού Συλλόγου Λευκάδας Σπύρος Κονιδάρης στο αγώνισμα των 400 μέτρων με χρόνο 49.91 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ18 Ανδρών-Γυναικών που έγινε το Σαββατοκύριακο στην Πάτρα. Σημειώνεται ότι ακυρώθηκε ο αθλητής που τερμάτισε πρώτος γιατί κινήθηκε εκτός διαδρόμου.

Στον τελικό των 800 μέτρων η επίσης αθλήτρια του Γυμναστικού Συλλόγου Λευκάδας Χριστίνα Κατωπόδη κατέκτησε το απόγευμα της Κυριακής 16 Ιουνίου το χάλκινο μετάλλιο με χρόνο 2:14.92, λίγο πιο πάνω από το 2:14.20 που είναι το όριο για το ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.