Η Λευκάδα υποδέχτηκε τα δύο ευρωπαϊκά τρόπαια του Ολυμπιακού
Στη Λευκάδα έφτασαν το απόγευμα του Σαββάτου 13 Ιουλίου τα δύο ευρωπαϊκά τρόπαια του Ολυμπιακού, τα οποία μεταφέρθηκαν με σκάφος και έλαβαν την αποθέωση από τον κόσμο μπροστά από την ξύλινη γέφυρα.
Η Λευκάδα ήταν ο επόμενος προορισμός για το τρόπαιο του Conference League και του UEFA Youth League που κατέκτησε ο Ολυμπιακός την περασμένη σεζόν.
Όπως ήταν λογικό, για ακόμη μία φορά ο κόσμος της ομάδας έδωσε δυναμικό παρών με πυροτεχνήματα και καπνογόνα ενώ οι κούπες έφτασαν στη Λευκάδα με σκάφος.
(gazzetta.gr)
🔴🏆🏆⚪️ 📍Τα δύο Ευρωπαϊκά τρόπαια του Ολυμπιακού στη Λευκάδα!#Olympiacos #EuropeanTrophiesTour #Trophies #Europe #Winners #UECL #UYL #Greece pic.twitter.com/wackP9Do7b
— Olympiacos FC (@olympiacosfc) July 13, 2024