Σκουπίδια στη Νικιάνα!
Η Λευκάδα είναι καθαρή και απαστράπτουσα! Ποιος κοροϊδεύει ποιον; Το ζήτημα μάλιστα αυτό, της καθαριότητας, ηταν η αφορμή για να υπάρξει πριν λίγες μέρες μία έντονη αντιπαράθεση, μέχρι του σημείου να έρθουν στα χέρια, μεταξύ Αντιδημάρχου και πρώην δημοτικού συμβούλου, όπως πληροφορηθήκαμε καθυστερημένα χθες.
Οι φωτογραφίες μας στάλθηκαν από αναγνώστη, ο οποίος λειτουργεί απέναντι τουριστικό κατάλυμα. Συμβαίνει συχνά να συσσωρεύονται στο σημείο αυτό σκουπίδια. Βρίσκονται στη Νικιάνα, στο δρόμο για τη Μονή των Αγίων Πατέρων, καμιά εκατοπενηνταριά μέτρα από τον επαρχιακό δρόμο και το κέντρο του χωριού. Σε κοντινή απόσταση βρίσκονται αρκετές επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στον τομέα της φιλοξενίας και αυτή είναι η εικόνα που βλέπουν οι πελάτες τους.