Έγγραφη εντολή Εισαγγελέως Πρωτοδικών Λευκάδας για την υδροδότηση του νησιού
Καλούνται οι αρμόδιοι να τηρήσουν τις διατάξεις της σχετικής ΚΥΑ για υδροδότηση του νησιού της Λευκάδας με 22.275 m³/24ωρο
Το ΔΣ του Δικηγορικού Συλλόγου Λευκάδας ενημερώνει ότι τους πολίτες, πως (με έγγραφο με σημερινή ημερομηνία, ήτοι 31/7/2024, απευθυνόμενο προς τους Δήμους Λευκάδας και Πρέβεζας, την ΔΕΥΑ Πρέβεζας, κοινοποιούμενο στην κ. Εισαγγελέα Εφετών Δυτικής Στερεάς Ελλάδος και στον Δικηγορικό Σύλλογο Λευκάδας) η Εισαγγελέας Πρωτοδικών Λευκάδας κ. Ανδρομέδα Στεφανίδου -ανταποκρινόμενη άμεσα στη μηνυτήρια αναφορά του Δ.Σ. του Δικηγορικού Συλλόγου Λευκάδας που κατατέθηκε την 29η Ιουλίου 2024 από τον Πρόεδρο κ. Γεράσιμο Γαντζία- καλεί τους αρμοδίους να αποκαταστήσουν πλήρως το πρόβλημα υδροδότησης της Λευκάδας με τη διοχέτευση 22.275 m³/24ωρο στην Λευκάδα βάσει της σχετικής Κοινής Υπουργικής Απόφασης.